ESWT TEDAVİSİ

ESWT (Extracorporeal ShockWave Therapy), kısaca şok dalga tedavisi. Vücut dışında oluşturulan güçlü ses dalgalarının çelik başlıklı bir aplikatör vasıtasıyla vücudun istenilen bir bölgesinde odaklanmasına dayanan non-invazif uygulama şeklidir.

Elektro-hidrolik enerji ilkesine dayanan yüksek basınç ve yüksek enerjiyi çok kısa süre içerisinde uygulama imkanı sağlayarak birkaç seansta yüksek başarı ile tedavi olanağı sağlamaktadır.

Hangi Rahatsızlıklarda ESWT kullanılabilir ?
Kalsifiye omuz ağrısı Omuz eklemine yakın tendonlarda kalsiyum depozitlerinin, eklem içinde oluşturdukları enflamasyonun neden olduğu omuz ağrısı şikayetidir. Tenisçi ve Golfçü dirseği Aşırı kullanıma bağlı olarak ortaya çıkan dirsek ağrısı şikayeti. Topuk dikeni Aşırı zorlanmaya bağlı olarak ayak topuk kemiğinin altında zamanla yırtıklar ve zedelenmeler oluşur.
Daha sonra oluşan doku iltihabı ve sertleşmesi, yerini kemikimsi bir yapıya bırakır. Üzerine bastıkça ağrı hissedilen bir şikayettir. Diğer uygulama alanları; Impingement syndrome Tendinitis Tendopathy Patellar tip syndrome Trochanter major Achilodyna'dır.

Tedavi süresi nedir, kaç seans uygulanır ?
Uygulanan şok sayısı, frekans ve enerji seviyesi ne göre seans süreleri farklılık gösterebilir.Ortalama bir seans 20-25 dakika sürer. Yumuşak doku uygulamalarında 3 ila 5 seans arasında değişen sürelerde hasta şikayetlerinden kurtulmaktadır.
ESWT’nin uygulanmadığı alanlar nelerdir ? Hamileler, kalp pili kullanan ve kanserli hastalarda uygulanmaz. Ayrıca baş, boyun ve sinirlere yakın bölgelerde, henüz gelişimini tamamlamamış kemiklerde uygulanmaz.

Yan etkileri var mıdır ?
Şok dalga tedavisinde ciltte oluşan hafif kızarıklık dışında hiçbir yan etkisi bulunmamaktadır. Hasta tedaviden sonra günlük işlerine devam edebilir.

Hasta ne zaman etkisini fark eder ?
İlk seanstan itibaren 1 haftalık süre içerisinde ağrılarda azalma görülebilir. Eswt tedavisinde amaç ağrının geçici olarak giderilmesi değil, kalıcı olarak bir tedavi sağlamaktır.

ESWT başarı oranı nedir ?
Omuz kireçlenmesinde % 80, tenisçi ve golfçü dirseğinde % 70, topuk dikeninde % 85 ve üstü başarı oranına sahiptir. ESWT Tedavisi başlamıştır.

RANDEVU KANALLARI

RANDEVU FORMU

SOSYAL MEDYA

   

İLETİŞİM

Yeniyurt Mah. Denizli Cad. No:6/A (Bedesten Girişi, Bahçeşehir Koleji Karşısı)

Telefon: 0532 134 46 43

Fax: 0356 212 16 53

Email: info@fizyomertokat.com


Tüm Hakları saklıdır © 2017

Tekno terapi tedavilerimiz başlamıştır !!!       Kuru iğne tedavilerimiz başlamıştır !!!       Kemik yoğunluğu ölçümü birimimiz hizmete başlamıştır !!!       Diyetisyen eşliğinde beslenme tedavilerimiz başlamıştır !!!       Aqua terapi tedavilerimiz başlamıştır !!!       Lenfödem tedavilerimiz başlamıştır !!!       Manuel terapi tedavilerimiz başlamıştır !!!       Mezo terapi tedavilerimiz başlamıştır !!!